Strona główna » Artyści » Tadeusz Makowski » Improwizowane święto - Tadeusz Makowski
Improwizowane święto - Tadeusz Makowski

Improwizowane święto - Tadeusz Makowski

Nr katalogowy: 478
Opis produktu
Obraz olejny pt. "Improwizowane święto" namalowany ręcznie na podstawie dzieła Tadeusza Makowskiego.
Obraz o bardzo małych wymiarach: 40 x 30 cm, namalowany farbami olejnymi na płótnie.
Płótno naciągnięte na sosnowy blejtram (wzmocniony klinkami) o grubości 2 cm.
Dzięki zamalowanym bokom w kolorystyce całości - obraz nadaje się do powieszenia na ścianę bez konieczności oprawiania go w ramę. Prezentuje się naprawde wyśmienicie.

Na tej stronie prezentujemy rzeczywiste zdjęcie namalowanego przez nas obrazu.
Więcej namalowanych przez nas kopii obrazów tego artysty możecie Państwo obejrzeć klikając w dział Tadeusz Makowski.
Dodatkowy opis obrazu
Tadeusz Makowski był wybitnym malarzem i rysownikiem. Dał się również poznać jako doskonały grafik polski, który działał od 1908 roku w Paryżu.

Rok 1918 to czas, kiedy w twórczości artysty pojawił się motyw kluczowy. Była nim postać dziecka. Malarz w tym czasie malował głównie liryczne, proste i naiwne w swoim wyrazie wizerunki dzieci. Zwykle były one przedstawione w pastelowych tonacjach. Rok 1930 zaś w malarstwie Makowskiego objawił się ekspresjonistyczną tendencją. Malarz zdecydował się radykalnie uprościć kształty przedstawiane na swoich dziełach. W zasadzie to sprowadził je do trójkątów, oraz walców i stożków. Stosował barwy o raczej ziemistym kolorycie, lekko zmąconych czerwienią i szarością. Do swoich dzieł wprowadził swoiste efekty iluministyczne. W ten sposób ożywiał mroczną kolorystykę dzieła na przykład poprzez jarzące się snopy światła czy odblaski pochodzące z lamp i lampionów. Na obrazach zaczął pojawiać się postaci-kukiełki.

Makowski przedstawiał na swoich obrazach groteskową wizję ludzkiej egzystencji i rzeczywistości. Widać to również na tym obrazie, na którym przedstawione zostały dzieci-pierroty. Postaci dziecięcych kukiełek dają wrażenie maskarady. Postaci są zastygłe w bezruchu, wyglądają, jakby przyjęły teatralne pozy. Wydaje się dosłownie, jakby obchodziły jakieś znaczące dla nich święto.

Obraz jest: Dostępny

Cena: 380,00 zł

Kup obrazIlość: szt.

Podziel się informacją o obrazie

Inne polecane obrazy:
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu