Strona główna » Artyści » Tadeusz Makowski » Maskarada - Tadeusz Makowski
Maskarada - Tadeusz Makowski

Maskarada - Tadeusz Makowski

Nr katalogowy: 563
Opis produktu
Obraz olejny pt. "Maskarada" namalowany na podstawie dzieła Tadeusza Makowskiego.
Wymiary obrazu (szerokość x wysokość): 70x60 cm.

Technika wykonania: Obraz namalowany ręcznie farbami olejnymi na płótnie. Płótno naciągnięte na sosnowy blejtram o grubości 2 cm. Boki obrazu są zamalowane są w kolorystyce całości, dzięki czemu obraz nadaje się do powieszenia na ścianie.

Powyższe zdjęcie (tak jak każde na stronach internetowych naszej galerii) jest rzeczywiste. To znaczy przedstawia namalowany przez nas obraz, który oferujemy w sprzedaży.
Dodatkowy opis obrazu
To dzieło, którego autorem jest Tadeusz Makowski. Na początku lat 20-tych XX wieku w jego twórczości wykrystalizował się motyw kluczowy, jakim była postać dziecka. Od tego momentu nasz artysta z upodobaniem oddaje się malowaniu lirycznych wizerunków dzieci.

Dzieci na obrazach Makowskiego nie były jednak przedstawiane w sposób realistyczny. Wręcz przeciwnie. Były przedstawione w sposób zgeometryzowany. Można powiedzieć, że artysta przedstawiał dzieci jako wystrugane z drewna figurki. Przeważnie miały one spiczaste czapki. Na obrazach odgrywały się sceny z ich życia. Można odnaleźć obrazy przedstawiające dzieci – figurki w pejzażu, w pracowni artysty, trzymające w dłoniach instrumenty muzyczne, czy też w towarzystwie zwierząt. Widać na tych obrazach to, że dziecięcy świat niezwykle fascynował artystę swoją odrębnością i szczerością. Widoczne jest również, że na swoich obrazach próbował on oddać w jak najbardziej wierny sposób fantastykę dziecięcej wyobraźni, która jest lekko pomieszana z realizmem.

Na tym obrazie Makowskiego również widzimy najbardziej charakterystyczną dla niego tematykę dziecięcą. Postaci na płótnie przypominają troszkę kukiełki. Mają geometryczne kształty. Ich buzie są zdziwione lub zasmucone. Mają duże czarne oczy, a do tego ubrane są w trójkątne czapeczki lub peleryny. Przez to jeszcze bardziej kojarzą się nam z laleczkami niż z prawdziwymi dziećmi.

Tytuł obrazu Maskarada wskazuje na bal przebierańców. Widać, że każde dziecko - figurka ubrane jest trochę inaczej. Na twarzach niektórych można dostrzec maski, które zakrywają okolice oczu. Nie do końca widać tu jednak radość. Jednak, co trzeba przyznać artyście, to dzieci o smutnych oczach i twarzach niewątpliwie przyciągają uwagę widza i cechują się dużym ładunkiem emocjonalnym.

Obraz jest: Dostępny

Cena: 480,00 zł

Kup obrazIlość: szt.

Podziel się informacją o obrazie

Inne polecane obrazy:
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu