Strona główna1 » Tematyka2 » Ludzie3 » Mada Primavesi - Gustav Klimt
Mada Primavesi - Gustav Klimt

Mada Primavesi - Gustav Klimt

Nr katalogowy: 544
Opis produktu

Piękny ręcznie namalowany obraz na podstawie dzieła Gustava Klimta pt. "Mada Primavesi".
Obraz namalowany farbami olejnymi na płótnie.
Obraz o sporych wymiarch: 60 x 80 cm.
Płótno jest naciągnięte na sosnową blejtramę i posiada zamalowane boki w kolorystyce całości. Dzięki czemu nadaje sie do powieszenia na ścianę bez konieczności oprawiania w ramę. Grubość blejtramy wynosi 2 cm.

W naszej galerii obrazów posiadamy w ciągłej sprzedaży obrazy olejne będące kopiami dzieł sławnych malarzy.
Więcej dzieł tego malarza możesz obejrzeć klikając na podkategorię: Gustav Klimt.

Dodatkowy opis obrazu

  Gustaw Klimt uznawany jest za jednego z największych prowokatorów w historii malarstwa nowoczesnego. Był niewątpliwie artystą o wielkiej mocy twórczej. Z ogromną pasją poświęcał się tworzonej przez siebie sztuce. Był nie tylko przywódcą Secesji, ale przede wszystkim jednym z najbardziej popularnych i znaczących jej przedstawicieli.

  Obraz o tytule Mada Primavesi przedstawia młodą dziewczynę. Jak wskazują źródła, była ona córką Otto Primavesi – bankiera oraz przemysłowca. Jej matką była zaś aktorka Eugenia Primavesi. Portret młodej dziewczyny został wykonany w 1912 roku. W zasadzie powstała seria szkiców, ponieważ artysta starał się eksperymentować ze sposobami alternatywnego przedstawienia postaci, w różnych pozach i motywach tła.

  Najdokładniej na obrazie została przedstawiona twarz dziewczynki i to ona przyciąga od razu do siebie całą uwagę widza. Pozostałe elementy takie jak strój czy tło stanowią w zasadzie mniej znaczące wypełnienie. Na twarzy dziewczynki widać determinację oraz pewność siebie. Jej twarz wydaje się być trochę starsza niż cała jej postać. Na pewno obok tego obrazu nie da się przejść obojętnie. Zmusza on do głębszego obejrzenia i zastanowienia się nad takim sposobem przedstawienia postaci.

Obraz jest: Dostępny

Cena: 410,00 zł

Kup obraz

Podziel się informacją o obrazie

Inne polecane obrazy: