Strona główna » Aktualności » Obraz do salonu na płótnie

Obraz do salonu na płótnie

Data dodania: 21-04-2023


-> Złota jabłoń Gustav Klimt <-

Obraz do salonu na płótnie

"Złota jabłoń" to obraz olejny namalowany przez Gustava Klimta w latach 1903-1904. Przedstawia on pejzaż z drzewem jabłoni, które znajduje się na tle złotych, dekoracyjnych wzorów. Obraz charakteryzuje się charakterystyczną dla Klimta dekoracyjnością oraz bogactwem detalów.

Na pierwszym planie obrazu widzimy pniak jabłoni, która skręca się wokół siebie w nieregularnym, organicznym kształcie. Gałęzie drzewa rozchodzą się ku górze, tworząc pełną liści koronę. Jabłoń ta zdominowana jest przez motyw geometryczny, składający się z kwadratów i kół w odcieniach złota i brązu, które otaczają drzewo z każdej strony.

W tle widać góry i horyzont, które zostały przedstawione w sposób uproszczony, w stylu dekoracyjnym. Klimt użył tu charakterystycznej dla siebie techniki, w której geometryczne wzory stanowią tło dla organicznych form, co tworzy fascynujący kontrast.

"Złota jabłoń" to jeden z najbardziej znanych i cenionych obrazów Klimta. Obraz ten prezentuje jego charakterystyczny styl, łączący elementy geometryczne i organiczne, a także wykorzystanie złota i innych bogatych kolorów.


Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Aktualności
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu