Strona główna » Tematyka » Ludzie » Powrót syna marnotrawnego - Rembrandt
Powrót syna marnotrawnego - Rembrandt

Powrót syna marnotrawnego - Rembrandt

Nr katalogowy: 596
Opis produktu
Obraz dostępny tylko na zamówienie. Prosimy o kontakt via e-mail celem ustalenia szczegółów: biuro@galeriaperspektywa.pl
Wysokiej jakości obraz olejny namalowany ręcznie będący kopią obrazu Rembrandta pt. "Powrót syna marnotrawnego".
Obraz namalowany ręcznie z wielką dbałością o szczegóły farbami olejnymi na płótnie przez artystę z wieloletnim doświadczeniem w malarstwie.

Obraz o wymiarch (szerokość x wysokość): 80 x 110 cm.

Płótno jest naciagnięte na sosnową blejtramę i posiada zamalowane boki w kolorystyce całości. Dzięki czemu nadaje sie do powieszenia na ścianę bez konieczności oprawiania w ramę.
Grubość blejtramy wynosi 2 cm.
Dodatkowy opis obrazu
  Powrót syna marnotrawnego to dzieło, które zostało jako ostatnie stworzone przez Rembrandta. Powstało pod koniec jego życia. Nie jest znana dokładna data. Szacuje się, że dzieło powstało w latach 1660-1668. Dzieło było niewątpliwie bardzo znaczące dla samego autora. Wiązało się bowiem ze śmiercią syna malarza.

  Samo dzieło jest niezwykle realistyczne. Przy tym posiada głębię psychologiczną, jak również dużą dozę tajemniczości i duchowości. Na obrazie widzimy wręcz mistrzowskie umiejętności autora w zakresie operowania światłem oraz półcieniem.

  Pierwszy plan obrazu zajmują postaci marnotrawnego syna i jego ojca. Syn wydaje się być bardzo przejęty stanem, w którym się znajduje. Ubrany jest w rozpadające się chodaki i brudne łachmany. Jego głowa jest ogolona, cała jest wręcz pokryta strupami. To wszystko świadczy o biedzie, w której przyszło mu żyć.

  Postać ojca jest równie wymowna. Wyraża ona przede wszystkim wybaczenie. Ale widzimy w niej również ulgę spowodowaną powrotem syna. Co ciekawe, dłonie ojca są różne od siebie. Mają tutaj symboliczne znaczenia. Pierwsza jest szeroka i wyraźnie spracowana. Druga dłoń natomiast jest smukła i biała. Wygląda wręcz jak kobieca. Wybaczenie grzechów syna objawia się właśnie poprzez oplecenie go kochającymi i wyczekującymi go od dawna dłońmi rodzica.

Obraz jest: Na zamówienie

Cena: 1 680,00 zł

Chwilowo niedostępny

Napisz opinię
Podziel się informacją o obrazie

Inne polecane obrazy:

Słoneczna kąpiel

Na zamówienie
460,00 zł
Słoneczna kąpiel

Kochankowie - René Magritte

Dostępny
590,00 zł
Kochankowie Magritte

Muzykanci

Dostępny
460,00 zł
Muzykanci

Odpoczynek ułana - Jerzy Kossak

Na zamówienie
780,00 zł
Odpoczynek ułana - Jerzy Kossak
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu