Strona główna » Tematyka » Ludzie » Mleczarka - Jan Vermeer
Mleczarka - Jan Vermeer

Mleczarka - Jan Vermeer

Nr katalogowy: 501
Opis produktu
Wysokiej jakości obraz olejny namalowany ręcznie będący kopią obrazu Jana Vermeera pt. "Mleczarka".
Obraz namalowany ręcznie z wielką dbałością o szczegóły farbami olejnymi na płótnie przez artystę z wieloletnim doświadczeniem w malarstwie.
Obraz o wymiarach: 75 x 100 cm.

Płótno jest naciagnięte na sosnową blejtramę i posiada zamalowane boki w kolorystyce całości. Dzięki czemu nadaje sie do powieszenia na ścianę bez konieczności oprawiania w ramę.
Grubość blejtramy wynosi 2 cm.
 
Dodatkowy opis obrazu
 Jan Vermeer jest malarzem, którego inspirowało życie i niezwykłe kobiety. Potrafił dostrzec piękno w każdym miejscu i o każdej porze. Dlatego jego dzieła są niebywałej urody. Życie wiejskie nie raz już było tematem przewodnim w malarstwie. Jednak nie wielu malarzy potrafiło tak realistycznie pokazać ludziom uroki wiejskiego życia. 

 Przebywanie w naturą, prace domowe to tylko niektóre aspekty, jakie możemy dostrzec w tym dziele. Obraz ten powstał w latach 1658-1661. Dokładnie nie jesteśmy tego stwierdzić, gdyż malarz był wielką indywidualnością i niejednokrotnie nie chwalił się od razu swoimi dziełami.

 Mleczarka jest to obraz pełen kolorów, które sprawiają, że obraz żyje w naszym sercu i duszy. Akcja tego dzieła odbywa się w izbie domu na wsi. Pierwszoplanową postacią jest młoda kobieta, która przelewa mleko z dzbana do miski. Najprawdopodobniej jest podczas przygotowywania posiłku. Na obrazie tym możemy zaobserwować oryginalne przedmioty i narzędzia używane w tamtych czasach przez zwykłych ludzi. Chleb leżący w koszyku jest tak realistyczny, że każdemu z nas przychodzi chętka na kromkę z niego. Wszystko wydaje się, że jest świeżutkie i chrupiące. 

 Kobieta będąca na tym obrazie jest służącą pracującą w pomieszczeniach gospodarskich. Ubrana jest żółto-niebieską suknię oraz białą chustę na głowie. Przyglądając się posturze tej kobiety możemy śmiało stwierdzić, że jest to osoba ciężko pracująca. Malarz tworząc to dzieło chciał pokazać ogółowi jak wygląda życie w każdym miejscu. Życie to przecież nie tylko piękne pałace i damy dworu, ale także praca na wsi w nie zawsze czystym otoczeniu.

 Dzieło to miało wielu właścicieli. Jednak od tysiąc dziewięćset ósmego roku jest w zbiorach Rijksmuseum. Obraz ten od samego początku był niesamowicie drogocenny, dlatego powinniśmy się cieszyć, że jest w posiadaniu muzeum.

Obraz jest: Dostępny

Cena: 980,00 zł

Kup obrazIlość: szt.

Podziel się informacją o obrazie

Inne polecane obrazy: